انواع جاشمعی پایه بلند یا کوتاه، مدرن یا کلاسیک و نکاتی که قبل از خرید آن باید بدانید

انواع جاشمعی سارموم

انواع مدل جاشمعی با جنس‌های مختلف برای شمع‌های قلمی یا استوانه‌ای یا مدل‌های خاص، در بین اکسسوری‌های منزل، جزو لوازم پرفروشی است که در همه‌ قیمتی پیدا می‌شود شاید بتوان گفت این تنوع در تعداد با جنس مختلف هم باعث شده تا هر کس با هر بودجه‌ای بتواند جا شمعی زیبا تهیه کند و هم تا حدودی انتخاب در میان گزینه‌های زیاد کمی مشکل باشد.قصد داریم در این مطلب با توجه به مکان کاربرد شمع، جنس و مدل آن متوجه شویم برای خرید شمعدان باید به چه نکاتی توجه کنیم تا با کمترین هزینه بهترین انتخاب را داشته باشیم.

انواع جاشمعی برای کدام محل مناسب‌تر است؟

میز کنسول:اغلب این میزها از جنس چوب یا سنگی می‌باشند؛ و شاید بیشتر آینه شمعدان نوعروس‌ها روی آن قرار میگیرند شمعدان‌های تک شاخه یا حداکثر دو شاخه از جنس نقره یا برنز برازنده این نوع میزهاست.

بوفه:مکانی برای اجناس گران قیمت است سعی کنید جاشمعی از جنس مرغوب‌تر برای این مکان در نظر بگیرید.

میزناهارخوری:بهتر است از جاشمعی چند شعله استفاده کنید چرا که محفلی گرم برای کل خانواه است.

انواع جاشمعی4

جاشمعی روی شومینه: امروزه اغلب در طراحی اتاق نشیمن و پذیرایی خانه‌های مدرن از آن استفاده می‌شود پس گذاشتن شمعدان پایه کوتاه بر روی شومینه بسیار مناسب‌تر است.

سرویس بهداشتی: استفاده از تعدادی شمعدان کوچک فانتری بسیار متداول است.

راهرو: با گذاشتن تعدادی از شمعدان‌های ایستاده و بزرگ، کنار دیوار،‌ یکنواختی راهروی منزل‌تان را از بین ببرید.

مغازه: شاید برای تزئین مغازه یا دکوری آن دوست داشته باشید از شمع و شمعدان استفاده کنید، بنا به سبک مغازه می‌تواند در نوع فانتزی یا کلاسیک متفاوت باشد اما شمعدان‌های به تعداد متقارن و فاصله یکسان حس مرتب بودن و زیبایی خاصی به همراه خواهند داشت.

انواع مدل جاشمعی

بعد از صحبت از مکان شمعدان، بهتر است در مورد انواع مدل‌های جا شمع‌های صحبت کنیم. جاشمعی ها ممکن است حالت قلمی، چند شاخه‌ای، لبه بلند، وارمری، دیواری، مدل‌های به شکل‌های مختلف مانند فانوسی و یا با خلاقیت خاص به شکل‌های مختلف دیگری ساخته شده باشند.

چند نمونه عکس از انواع مدل‌ جا شمعی

انواع جاشمعی1
انواع جاشمعی6
انواع جاشمعی5
انواع جاشمعی3

انواع جنس شمعدان

شمعدان با توجه به سلایق و کاربردهای متفاوت در مدل های مختلفی ساخته و روانه بازار می شود. شمعدان های فانتزی چوبی، کریستال، سیلور، برنز و … از جمله شمعدان های پر طرفدار بازار هستند که هر کدام از آن ها با توجه به حال و هوا و رنگ و بوی دکوراسیون و ترکیب رنگ خانه می تواند انتخاب مناسبی باشد.

جا شمعی نقره، به دلیل ماندگاری بالایی که دارند نسل به نسل به دیگر اعضای خانواده منتقل می شوند و بسیار با ارزش هستند.

اگرسبک چیدمان و اکسسوری های به کار رفته در دکوراسیون خانه شما جنس چوبی دارند برای حفظ هارمونی بیشتر، بهتر است از جاشمعی‌های چوبی که معمولا به رنگ های فندوقی تیره و روشن است استفاده نمایید.

شمعدان‌های کریستالی، مدل‌های بسیار زیاد و منحصر به فردی دارند؛ اما متاسفانه قیمت بسیار بالایی دارد و در مقابل سنگین و شکننده هستند. برای استفاده از آن‌ها و تمیز کردنشان باید بسیار مراقب بود.

انواع جاشمعی2

شمعدان‌های برنزی مقاومترین شمعدان به شمار می‌روند که اصولا به رنگ تیره هستند و از این رو نگهداری از آن‌ها ساده است.شمعدان‌های خاتم کاری و یا مینا کاری شده ، فیروزه و یا سفالی با توجه به سلیقه شما می‌توانند زیبایی منحصر به فردی به دکوراسیون منزل شما ببخشند.

در نتیجه…

  • نوع شمع و شمعدان باید به هم بخورد. اول باید ببینید که اصلا برای چه نوع شمعی دنبال شمعدان می‌گردید، چون هر نوع شمعی به هر نوع شمعدانی که نمی‌خورد.
  • نسبت سایز شمع و شمعدان باید متناسب باشد. برای شمع‌های ریزنقش دنبال ظروف خیلی حجیم نباشید. درمورد به‌خصوص شمع‌های قلمی به سایز دهانه شمعدان حتما دقت کنید. نیم‌نگاهی به هماهنگی ارتفاع شمع و شمعدان هم داشته باشید؛ مثلا، شمعدان‌های قلمی هرگز نباید از ارتفاع خود شمع بلندتر باشند.

شما می‌توانید انواع جاشمعی و شمع را با بهترین کیفیت و کمترین قیمت از فروشگاه سارموم خریداری کنید.

ممکن است علاقمند به موضوعات زیر هم باشید

آموزش ساخت شمع محرم

آموزش ساخت انواع شمع محرم

شمع از دیرباز نه تنها برای روشنایی بلکه در مراسمات مختلف مانند تولد، عزاداری، کریسمس و … روشنایی بخش بوده است. اما فلسفه روشن کردن