11 روش برای طولانی تر شدن زمان سوخت شمع های شما

سوخت شمع

من معتقدم که شمع ها می توانند تقریباً هر مشکلی را برطرف کنند. بوی عجیبی در آپارتمان خود دارید؟ یک شمع روشن کن! استرس پیدا کرده‌ای؟ یک شمع روشن کن! برق قطع شد؟ چندین شمع روشن کنید! اما حقیقت این است که، اگرچه تعداد زیادی شمع مقرون به صرفه وجود دارد اما بیشتر شمع‌های لوکس بسیار گران قیمت هستند. گرچه روشن کردن شمع موم عسلی حتی گران قیمت به دلیل تصفیه هوا و آرامش بی انتهایی که به شما می‌دهد ارزشش را دارد. ما در این مقاله قصد داریم در این مورد صحبت کنیم که اگر شمع گران قیمتی تهیه کردید چگونه با افزایش زمان سوخت شمع، خرید آن مقرون به صرفه باشد و البته فیلم تست سوخت چند شمع را با شما به اشتراک بگذاریم.

شمع های خود را فریز کنید

قبل از روشن کردن شمع خود آن‌ها را چند ساعت در فریزر قرار دهید. دمای سرد موم را سخت‌تر می‌کند، بنابراین آهسته‌تر می‌سوزد.

فیتیله شمع خود را کوتاه کنید

سوخت شمع را طولانی تر کنید

فیتیله‌های بلند باعث ایجاد یک شعله بزرگ می شوند و به این معنی است که شمع گرانبهای شما خیلی سریعتر می‌سوزد. قبل از اینکه شمع خود را روشن کنید، فتیله را کمی تکان دهید تا شعله را به حداقل برسانید.

اجازه دهید شمع شما کامل بسوزد

اجازه دهید زمانی که شمع شما روشن شده یک سطح کامل از روی آن سوخته باشد و بعد آن را خاموش کنید چرا که روشن کردن شمع و خاموش کردن بلافاصله آن سبب ایجاد فرورفتگی در اطراف فیتیله شده و موم های اطراف آن هنوز ذوب نشده اند این عمل باعث هدر رفتن شمع می شود.

شمع های خود را دور از پنجره نگه دارید

سوخت شمع دور از پنجره

وجود در یا پنجره و فضای بازی که باعث ایجاد جریان هوا سریع شود باعث سوختن و پراکندگی شعله شمع شما می شود که باعث سوختگی ناهماهنگ و از بین رفتن موم است.

استفاده از فویل آلومینیومی

فویل آلومینیومی می تواند بسیاری از مشکلات ناشی از سوخت شمع را برطرف کند. اگر از موم های ناهموار انباشه در اطراف لبه بیرونی شیشه شمع خسته شده‌اید یک فویل آلومینیومی بردارید و اطراف شیشه شمع خود چند لایه بپیچید بعد از کمترین زمانمی بینید شمع یکنواختی خواهید داشت.

فیتیله را صاف کنید

برای اینکه سوخت شمع شما یکنواخت باشد، باید مطمئن شوید که فتیله شما بطوری مستقیم از بالا به پایین در حال سوختن است. اگر به نظر می رسد که به یک طرف متمایل شده است، فقط کمی سریع آن را با انگشتان خود زمانی که خنک شده است تنظیم کنید. استفاده از پایه فیتیله یکی از بهترین روش ها برای نگه داشتن فیتیل شمع می باشد که سبب سوخت مستقیم آن است.

کمی نمک به موم بپاشید

اگر می‌خواهید زمان سوخت شمع مورد علاقه‌تان را طولانی‌تر کنید، پس از دمیدن موم ذوب شده، کمی نمک به آن اضافه کنید و سپس با خلال دندان، چوب غذاخوری یا هر وسیله‌ای که در دست دارید، آن را سریع هم بزنید. نمک زمانی که آن را روشن می کنید زمان سوختن را افزایش می دهد.

خاموش کردن شمع و روشن کردن دوباره آن

اینکه به چه صورت شمع خود را خاموش می‌کنید بر روی این موضوع که زمان دوباره روشن کردن آن چه مدت خواهد بود تاثیر دارد. برای خاموش کردن شمع هیچ وقت از آب یا اسپری کردن آن استفاده نکنید و یا شمع را فوت نکنید چرا که باعث پاشیده شدن موم های ذوب شده به اطراف است. سعی کنید از اسنوفر و یا شیشه ای درب دار و یا حتی در صورت کوچک بودن شعله با انگشت خود آن را خاموش کنید.

یک دوره خنک کننده داشته باشید

سوخت شمع و دوره خنک کننده برای شمع

بعد از اینکه شمع خود را خاموش کردید، به ظرف ضربه بزنید یا چند بار آرام روی میز بکوبید تا موم های ذوب سطح آن صاف شوند و بگذارید کاملا خنک شود قبل از اینکه دوباره آن را روشن کنید. در غیر این صورت در نهایت با موم عمدتاً ناهموار خواهید شد که سوخت دوباره آن شعله ضعیفی به همراه خواهد داشت.

استفاده از فیتیله مناسب

اگر خودتان شمع ها را درست میکنید باید این موضوع را در نظر بگیرید که استفاده از فیتیله مناسب شمع در زمان سوخت آن بسیار موثر است چرا که انتخاب فییتله با ضخامت مناسب با قطر شمع موم را به اندازه جذب کرده و طولانی مدت خواهد سوخت.

تست سوخت شمع های بیزوکس با قطر وفیتیله مختلف

ممکن است علاقمند به موضوعات زیر هم باشید

آموزش ساخت شمع محرم

آموزش ساخت انواع شمع محرم

شمع از دیرباز نه تنها برای روشنایی بلکه در مراسمات مختلف مانند تولد، عزاداری، کریسمس و … روشنایی بخش بوده است. اما فلسفه روشن کردن