آموزش ساخت شمع هندوانه یلدایی با ورق موم عسل

آموزش شمع هندوانه یلدایی سارموم

برای شب یلدا از وسایل تزئینی بسیاری استفاده می‌شود که یکی دیگر از لوازم تزئینی و دکوراسیون خانه، شمع می‌باشد. هندوانه به معنا شیرینی است، یکی از میوه‌ها و خوراکی‌هایی است که در سفره‌های یلدا مرسوم است. امسال سفره شب یلدا خود را با درست کردن شمع هندوانه یلدایی و دستساز به شکلی زیباتر و جذاب‌تر از همیشه دیزاین کنید.

آموزش ساخت شمع هندوانه ورق موم عسل

شمع هندوانه به دلیل تنوع رنگی می‌تواند به صورت های مختلف ساخته شود و ساده ترین حالت آن تهیه شمع هندوانه با استفاده از یک نیم دایره می باشد که با وسایل موجود در منزل نیز به سادگی می توان برای قالب شمع استفاده کرد.

مراحل اول درست کردن شمع هندوانه یلدایی

برای درست کردن شمع هندوانه در ابعاد متوسط با یک ورق میتوان هشت عدد نیم دایره جدا کرد، برای این ابعاد هندوانه گذاشتن یک فیتیله کافیست اما برای شمع های با ابعاد بزرگ تر بهتر است از دو عدد فیتیله استفاده کنید. در این فیلم ما از فیتیله …. تار استفاده کرده ایم. برای برش ابعاد ورق سفید می توانید بعد از درست کردن قسمت وسط هندوانه آن را روی ورق گذاشته و عرض را اندازه بزنید و با یک چرخش اندازه طول را مشخص کنید.

برای درست کردن دانه های هندوانه بهتر است از آج های ورق موم عسل تعدادی جدا کنید و روی شمع به صورت پراکنده بچسبانید.

مراحل دوم درست کردن شمع هندوانه یلدایی

فیلم آموزش درست کردن شمع هندوانه

شما می‌توانید از پک های ویژه یلدایی فروشگاه سارموم با قیمت مناسب تر نسبت به خرید ورقه ای برای ساخت شمع های یلدایی استفاده کنید.

شمع هندوانه یلدایی و انار نیز به صورت آماده در فروشگاه سارموم قابل سفارش می باشند.

ممکن است علاقمند به موضوعات زیر هم باشید

آموزش ساخت شمع محرم

آموزش ساخت انواع شمع محرم

شمع از دیرباز نه تنها برای روشنایی بلکه در مراسمات مختلف مانند تولد، عزاداری، کریسمس و … روشنایی بخش بوده است. اما فلسفه روشن کردن