دسته‌بندی انواع رایحه در خشبوکننده‌ها

انواع رایحه خوشبو کننده ایفل

چقدر با رایحه های مختلف در انواع خشبوکننده ها و یا عطر و ادکلن‌ها آشنا هستید؟ دسته بندی انواع رایحه عطرها بر چه اساسی انجام می شود؟ و هر کدام از آنها چه ویژگی هایی دارند؟ برای تقسیم بندی عطر ها قوانین خاصی وجود ندارد. اما می توان به صورت کلی آنها را بر اساس طبع، رایحه، فصل، جنسیت و غیره … تقسیم بندی کرد. تقسیم بندی رایحه‌ها به شما کمک می‌کند رایحه‌ای مورد علاقه خود را بهتر پیدا کنید.

به طور کلی می توان رایجه ها به دو گروه تقسیم بندی کرد.

  • گروه رایحه های سنتی یا کلاسیک
  • گروه رایحه های مدرن

به طور کلی در این دو دسته از 8 رایحه اصلی استفاده می شود. که این 8 دسته می توانند به طور دلخواه و با سلیقه ی عطر ساز در هر نت عطر به کار روند.

  • عطر مرکبات
  • عطر دانه های خوراکی
  • عطر گلها
  • عطر گلهای سفید
  • عطر سبزه، گیاهان علفی و سرخس ها
  • عطر ادویه جات
  • عطر شیرینی و خوراکی های خوش طعم
  • عطر چوب و خزه

عطر سازان با ترکیب این طیف های بویایی ست که اقدام به ساخت عطر هایی با رایحه های سرد، گرم، تلخ، شیرین، تند و خنک می کنند.

گروه عطرهای سنتی یا کلاسیک

رایحه شرقی :

رایحه های بسیار سنگینی و معمولا از ترکیب ادویه ای تشکیل شده، و برای نمونه می توان اسپایس بمب، که ساختار رایحه ی آن ترکیبی از ادویه گرم، دارچین، تنباکو، چرم با طبعی گرم و رایحه ایی کلاسیک و تلخ دارد را نام برد برای مثال خشبوکننده ایفل رایحه فرشته

رایحه چوب :

رایحه ی چوبی یکی از رایحه های محبوب سبک کلاسیک است و معمولا تلفیقی از رایحه چرم، چوب و دودی می‌باشد. برای مثال خوشبو کننده ایفل رایحه کاج و نعناع از طبعی گرم و رایحه ی ترش، شیرین و تلخ تشکیل شده است.

رایحه گل :

گرفتن عصاره یک گل خاص برای مثال، عطر گل نیلوفر در اسانس خوشبوکننده نیلوفر ویا عطر زنبق با رایحه بسیار دلپذیر است. خوشبوکننده ایفل رایحه نیلوفر و خوشبوکننده ایفل رایحه زنبق جز پرطرفدارترین و خوشبوترین رایحه‌ها می‌باشند.

انواع رایحه ایفل و رایحه زنبق

رایحه دسته گل‌ها :

ترکیب عصاره چند گل با هم، مانند خوشبو کننده ایفل با رایحه بوکت یا گلهای باغ با رایحه شیرین است.

رایحه چرم :

معمولا به خاطر بوی ناخوشایند چرم آن را با رایحه های مختلف ترکیب می کنند. برای مثال خوشبو کننده ایفل رایحه فرشته و فرشته آتشین طبعی گرم و رایحه ای شیرین، با شکوه و سحر انگیز دارد.

گروه عطر های مدرن

رایحه سبز :

این رایحه شبیه بوی برگ سبز درختان تازه یا له شده است، یا بوی هرس کردن چمن و بوی خیار تازه . مانند اسانس خوشبوکننده ایفل رایحه جلبک دریایی یا جنگل های استوایی با رایحه سبز و آروماتیک و شیرین با طبعی گرم دارد.

رایحه آبی :

این عطر به نام اقیانوسی هم معروف است. تداعی گر صبحی دل انگیز و زیبا، و حس تازه، خنک و رطوبت را القا می‌کند. برای نمونه یکی از پرطرفدارترین رایحه‌های اسانس خوشبو کننده ایفل رایحه اقیانوس می‌باشد.

انواع رایحه ایفل رایحه اقیانوس

رایحه مرکبات :

برای تولید این رایحه از رایحه پرتقال، ترنج، لیمو شیرین یا ترش استفاده می شود. برای مثال اسانس خوشبوکننده ایفل رایحه لیمو به این رایحه بسیار نزدیک است و شما می‌توانید خود را در یک باغ پر از عطر لیمو تصور کنید.

رایحه میوه‌ای :

این عطر از میوه‌های مختلفی به جزء مرکبات ساخته شده، مثل انواع انگور ها، انجیر، سیب و … که می‌توان برای نمونه اسانس خوشبوکننده ایفل رایحه تمشک رو نام برد که پس از مدتی در نت میانی با گل‌های معطر، بادام و سیب سبز به مشام می‌رسد، و لبخند را بی اختیار بر لبان شما می آورد.

رایحه خوراکی :

این رایحه یکی از جالب ترین رایحه‌های مدرن و جدید است که طرفداران زیادی دارد و از خوراکی های مختلف برای ایجاد رایحه‌های متفاوت، مثل رایحه قهوه، کارامل، دسر، کاکائو، شیرینی و غیره در تولید آنها استفاده می‌کنند. مانند خوشبو کننده ایفل رایحه آدامس یا خوشبو کننده ایفل رایحه کارامل که حس شیرینی خاصی را القا می‌کند و طبعی گرم و رایحه شیرین و اسرار آمیز دارد.

گاهی نیز انواع اسانس محلول در آب را نیز می‌توان با استفاده ازاین نوع اسانس و اسانس سوز مخصوص به کار برد؛ این گونه اسانس ها رایحه ای ملایم را در فضا پخش میکنند.

منبع: انواع رایحه عطر

ممکن است علاقمند به موضوعات زیر هم باشید

آموزش ساخت شمع محرم

آموزش ساخت انواع شمع محرم

شمع از دیرباز نه تنها برای روشنایی بلکه در مراسمات مختلف مانند تولد، عزاداری، کریسمس و … روشنایی بخش بوده است. اما فلسفه روشن کردن