همه چیز راجب انواع موم شمع سازی

انواع موم شمع سازی

به طور کلی، موم یک ماده جامد قابل اشتعال و حاوی کربن است که وقتی در دمای اتاق گرم می‌شود به شکل مایع تبدیل می‌شود. به عبارت دیگر، تقریباً هر نوع روغنی را می‌توان به موم تبدیل کرد و انتخاب های زیادی برای استفاده در شمع‌ها ایجاد کرد. در این مطلب قصد داریم به این نکته بپردازیم که برای انتخابمناسب در میان انواع موم شمع سازی به چه نکاتی باید توجه کرد؟

انواع موم شمع سازی از چه چیزی ساخته شده‌اند؟

انواع موم شمع سازی

انواع مختلفی از موم وجود دارد که می توان از آن‌ها برای تولید شمع‌های معطر استفاده کرد. موم زنبور عسل هزاران سال است که در تولید شمع استفاده می‌شود، در حالی که موم‌های ساخته شده از نارگیل و نفت اختراعات مدرن هستند.

هر نوع موم شمع دارای خواص متفاوتی است، برخی از آن‌ها در نگهداری و انتقال عطر بهتر عمل می‌کنند در حالی که برخی دیگر در سوزاندن آهسته و تولید شعله بدون دود برتری دارند.

کدام موم شمع بهتر است؟

هر نوع موم شمع دارای خواص مثبت و منفی است. به همین دلیل است که انواع مختلفی از موم شمع (و مخلوط موم شمع) در بازار وجود دارد. در بخش‌های زیر ما مزایا و معایب مربوط به هر یک از انواع موم را مورد بحث قرار می‌دهیم، به شما این امکان را می‌دهد که تصمیم بگیرید کدام موم برای شما مناسب است.

کدام موم بیشتر می سوزد؟

مدت زمانی که شمع شما می‌سوزد بسیار تحت تأثیر مواردی مانند محل شمع سوزی، دمای اتاق، روغن‌های معطر، فیتیله و محفظه‌ای ست که شمع از آن استفاده می‌کند در کنار بسیاری از عوامل دیگر که نمی‌توان دقیق گفت شمع شما چقدر طول می‌کشد. دوام خواهد آورد تمام زمان‌های سوختن در این وب سایت تقریبی است و فقط به عنوان راهنما در نظر گرفته شده است.

کدام موم بهترین رایحه را می‌دهد؟

انواع موم پارافینی شمع سازی

در حال حاضر موم‌های پارافینی قوی‌ترین رایحه را به خود می‌گیرند. به همین دلیل است که بسیاری از مارک‌های معروف هنوز از موم پارافین در شمع‌های خود استفاده می‌کنند. در حالی که پارافین ممکن است در یک دهه گذشته برتری داشته باشد، موم های طبیعی جدیدتر مانند سویا، موم نارگیل و کلزا سال به سال در حال بهبود هستند و به نظر می‌رسد در آینده نزدیک این عنوان را به دست آورند.

موم‌ های شمع سازی با مواد سمی

موم‌های خاصی وجود دارند که هنگام سوختن مقادیر کمی مواد شیمیایی تولید می‌کنند. موم پارافین هنگام روشن شدن برخی از ترکیبات آلی فرار را در اتمسفر آزاد می‌کند و اگرچه اینها نباید نگران کننده باشد، گزینه‌های موم زیادی برای کسانی که ترجیح می‌دهند از آن‌ها اجتناب کنند ، وجود دارد.

موم‌های طبیعی مانند سویا، کلزا، نارگیل و موم زنبور عسل بهترین انتخاب برای کسانی است که شمع‌هایی را می‌خواهند که بدون نگرانی از آلودگی هوای داخل خانه پاک می‌سوزند. حتی برخی گزارش‌ها وجود دارد که موم زنبور عسل می‌تواند به تصفیه هوا کمک کند.

توصیه می کنیم اگر هنگام سوختن شمع ها احساس ناخوشی می‌کنید، به پزشک مراجعه کنید. ممکن است به یک یا چند ماده استفاده شده در شمع حساسیت داشته باشید. همچنین باید مراقب حیوانات خانگی باشید. سگ ها و گربه ها ممکن است برخی از مواد موجود در شمع های معطر را سمی بدانند و اگر پس از خوردن تصادفی مجموعه شمع شما علائم را نشان دادند ، باید به دامپزشک مراجعه کنید.

منبع: انواع موم شمع سازی

ممکن است علاقمند به موضوعات زیر هم باشید

آموزش ساخت شمع محرم

آموزش ساخت انواع شمع محرم

شمع از دیرباز نه تنها برای روشنایی بلکه در مراسمات مختلف مانند تولد، عزاداری، کریسمس و … روشنایی بخش بوده است. اما فلسفه روشن کردن