روند بازار شمع سازی در دهه جدید

روند بازار شمع سازی

امروزه شمع‌ها به اکسسوری‌هایی تبدیل شده‌اند که در اکثر خانه‌ها وجود دارند. شمع‌ها خانه‌ها را معطر می‌کنند و حال و هوای هر محیطی را تغییر می‌دهند. بازار شمع سازی در چند سال گذشته رونق بزرگی را تجربه کرده است. اینفلوئنسرها، سلبریتی‌ها و برندها اکنون شمع‌ها را به عنوان پرسوناهای بازاریابی به کار می‌گیرند.

فروش اینترنتی شمع

در سال 2020 شاهد تغییر شمع‌ها بودیم که تبدیل به یک اثر جدید در زمان قرنطینه شدند. خرده فروشان اینترنتی، شمع‌هایی با طرح‌های هنرمندانه و با اشکال تزیینی و مجسمه سازی عرضه کردند که باعث افزایش علاقه مصرف کنندگان به شمع شد.

با ادامه رشد بازار شمع، بازار جهانی شمع معطر، رشد 8/11 درصدی را پیش‌بینی می‌کند. این امر می‌تواند منجر به درآمد 645.7 میلیون دلاری این صنعت در سال 2026 شود. با پتانسیل بازدهی بیشتر، کسب‌وکارها برای دستیابی به مخاطبان بیشتر به فروش اینترنتی روی می‌آورند. بسیاری از خریداران دوست دارند شمع را به صورت حضوری بخرند، زیرا استشمام رایحه شمع می‌تواند بهترین انگیزه برای خرید باشد.

روند بازار شمع

با این حال، مشتریان همچنین خواهان راحتی خرید آنلاین هستند. در دوران قرنطینه و همه‌گیری کرونا، همه را مجبور کرد که در خرید اقلام خود تجدید نظر کنند و به خرید اینترنتی روی آورند. در دسترس بودن پلتفرم‌ها و ابزارهای آنلاین جدید، راه‌اندازی و توزیع آنلاین شمع‌ها را بسیار آسان‌تر از قبل کرده است.

در این مدت شاهد روی آوردن کسب و کارهای زیادی به رسانه‌های اجتماعی از جمله اینستاگرام بوده‌ایم چراکه با استفاده از این پلتفرم‌ها تولید کنندگان شمع‌های خانگی می‌توانند به مخاطبان در سراسر کشور دست یابند و محصولات خود را به سرعت در اختیار مردم قرار دهند.

ایجاد و نگهداری یک فروشگاه آنلاین آسان‌تر از هر زمانی شده است. پلتفرم‌های وب‌سایت به کارآفرینان کمک می‌کنند تا تنها با چند کلیک یک تجربه خرید بهینه را تنظیم و سفارشی کنند. با این حال، بیشترین بازده برای یک تجارت همیشه در پلتفرمی نیست که برای فروش شمع‌ها انتخاب می‌شود، بلکه سفارشی سازی و روش متنوعی است که برای بسته بندی شمع‌ها انتخاب می‌شود.

نحوه فروش خلاقانه شمع‌ها به صورت آنلاین

روند بازار شمع سازی و فروش خلاقانه آن
 • فروش بسته‌های نمونه: فروش چندین شمع در یک بسته کوچک می‌تواند یکی از راه‌های بسیار خوب برای فروش آنلاین باشد. این روش می‌تواند راهی موثر برای برجسته کردن شمع‌های جدید یا پرفروش باشد. این گزینه همچنین به مشتریان این امکان را می‌دهد که قبل از انتخاب یک شمع بزرگ‌تر، میزان علاقه‌شان به عطر جدید را آزمایش کنند.
 • انتخاب یک تم مشخص برای بسته بندی‌ها: هنگامی که رایحه شمع‌ها با مضمون خاصی طراحی می‌شوند، محصول، کامل و سنجیده به نظر می‌رسد و شاید با ‌عنوان خاصی به بازار عرضه می‌شوند. همچنین استفاده از یک تم متمایز می‌تواند همزمان با تعطیلات پرطرفدار یا یک فصل خاص به بازار عرضه شود، که به مشتریان مجموعه‌ای از شمع‌ها را ارائه می‌دهد که می‌توانند برای مدت زمان طولانی‌تری استفاده کنند. همچنین می‌توانید با گروه‌بندی رایحه‌ها، رنگ‌ها یا طرح‌ها در یک مجموعه زمانی محدود، در بسته‌های موضوعی خود خلاقیت به خرج دهید.
روند بازار شمع سازی و فروش آن
 • جعبه‌های اشتراک: انتخاب تم برای این بخش نیز مهم است. جعبه‌های اشتراک برای افرادی که عاشق شمع هستند، بسیار جذاب است؛ چراکه به آن‌ها این فرصت داده می‌شود که تعداد مشخصی شمع و عطر را با قیمت تعیین شده، به صورت ماهانه یا دو ماهه انتخاب کنند. استفاده از بسته‌هایی با تم خاص، این فرصت خوب را برای کسب‌وکارها فراهم می‌کند تا بهترین قدم خود را به جلو بگذارند و مجموعه‌ای از شمع‌هایی را تهیه کنند که مشتریان با دیدنشان هیجان‌زده شوند.
 • از یک فروشگاه آنلاین مانند دیجی کالا برای فروش شمع‌های خود استفاده کنید. الگوریتمی که در این فروشگاه‌های آنلاین به کار گرفته شده است، می‌تواند به جذب مشتریان به سمت محصولات شما کمک کند. همچنین می‌توانید با توضیحات، عناوین و تصاویر خوب بازدید محصول خود را در این فروشگاه‌ها بهبود ببخشید.

شمع های شخصی سازی شده در بازار شمع

روند بازار شمع سازی 4

امروزه می‌توانید تقریباً هر چیزی را سفارشی کنید. محصول تولید شده چه برچسب ضربه گیرباشد، چه یک لیوان ساده، توانایی قرار دادن کنترل در دست مصرف کننده تقریباً به ویژگی هر کسب و کاری تبدیل شده است. مانند بسیاری از صنایع دیگر، محصولات شخصی سازی شده محبوب‌تر هستند و دنیای شمع نیز از این قاعده مستثنی نیست.

مردم دوست دارند نشان شخصی و مورد علاقه خود را بر اساس نیازهای شخصی و حرفه‌ای خود بر روی محصول طراحی کرده و آن‌را سفارش دهند. فعال کردن قابلیتی مانند سفارشی کردن شمع‌ها برای کسب و کار شما این فرصت را برای مشتریان فراهم می‌کند تا رایحه مورد علاقه خود را ایجاد کنند که مزایای متعددی دارد.

به عنوان مثال، فرض کنید یک مشتری دارید که عاشق شمع است اما به نوعی از موم یا عطر حساسیت خاصی دارد. سفارشی سازی نه تنها به آ‌ن‌ها اجازه می‌دهد تا شمع مورد علاقه خود را ایجاد کنند، بلکه مشکلی برای سلامتی‌شان به وجود نمی‌آید. به کار گرفتن این روش به شما کمک می‌کند تا از جشن‌های تولد، عروسی و دیگر مناسبت‌های خاص نیز فروش داشته باشید.

تبلیغ محصولات سفارشی به عنوان هدیه می‌تواند به ویژه در فصل تعطیلات که مردم به هدایای خاصی نیاز دارند مؤثر باشد. اگر یک سلبریتی یا یک برند مشهور تصمیم به فروش محصولات شما در ظرفیت یا مقدار محدود به مخاطبان خود داشته باشد، شخصی‌سازی می‌تواند فرصت‌هایی را برای عرضه شمع‌های شما به مخاطبان جدید فراهم کند.

در نتیجه به کارگیری شخصی سازی شمع به شما کمک می‌کند تا یک فروش سفارشی و منحصر به فرد که مصرف کنندگان امروزی درخواست می‌کنند داشته باشید.

عطرهای پرطرفدار شمع

روند بازار شمع سازی 5

در حالی که عطرهای کلاسیک در صنعت بازار شمع وجود دارند که هرگز از مد نمی‌افتند، انواع رایحه‌هایی که مردم عاشق آن‌ها هستند، گسترش یافته است. چند رایحه منحصر به فردی که در بین شمع‌ها محبوبیت بیشتری پیدا می‌کنند عبارتند از لوندر، تنباکو، چرم و گوجه فرنگی. بسیاری از افراد محبوبیت این رایحه‌ها را مدیون جمعیت رو به رشد مردان در میان مصرف کنندگان شمع می‌دانند.

یانکی‌ها از اولین کسانی بودند که در سال 2018 شروع به ارائه پیشنهاد خود به بازار مردان کردند و از این روند حمایت کردند. پیتر رابینسون از شرکت وایت می‌گوید: «فروش شمع به مردان در پنج سال گذشته رو به رشد بوده است. در واقع، این بخش اکنون بیش از 11 درصد از کل تجارت آنلاین ما را تشکیل می‌دهد.

برندهای معروف شمع محصولات خود را به روش‌های نوستالژیک تری با نام «رایحه‌های خانگی» که باعث می‌شود خانه‌های مشتریان گرم‌تر و روشن‌تر شوند بازاریابی می‌کنند. زیرا بسیاری از افراد به دلیل همه‌گیری کرونا در این مدت کارهای خود را از راه دور ادامه می‌دهند.

رایحه‌ها خاطرات را زنده می‌کنند، و گنجاندن آن‌ها در دسته‌بندی شمع‌ها می‌تواند مشتریان جدیدی را که به دنبال نوستالژی هستند جذب کند. از آنجایی که رایحه‌ها به خوبی روی حافظه تأثیر می‌گذارند، برندهای شمع عطرهای جدیدی را برای مطابقت با خاطرات رایج نام گذاری می‌کنند.

شمع‌ها نوعی محصولات مراقبتی هستند که می‌توانند خلق و خو را تقویت کنند، بنابراین ترکیب رایحه‌های نوستالژیک برای مشتریان یا بهره‌گیری از علاقه مصرف‌کنندگان مرد، روندهای خوبی است که باید دنبال کنید.

بسته بندی و لوازم جانبی شگفت انگیز شمع ها

روند بازار شمع سازی و بسته بندی آن

بسته بندی شیک و لاکچری برای شمع‌ها و همچنین ظاهر شمع‌ها بسیار مهم است. امروزه ما شاهد شمع‌هایی هستیم که به شکل بدن انسان و آثار هنری ساخته می‌شوند و به صورت ظریف یا طرح‌های مینیمال بسته بندی شده‌اند تا ظاهری هنری به آن‌ها ببخشند. این مطابق با روند فعلی است که شمع‌ها به دستیابی به زیبایی یک برند یا تجارت کمک می‌کنند.

ظرف شمع نیز یکی از مهم‌ترین فاکتورهای فروش این محصول می‌باشد که منجر به ایجاد انواع مختلف بسته بندی شمع می‌شود. در اینجا به برخی از پر طرفدارترین بسته بندی‌های شمع اشاره می‌کنیم که در آن‌ها تمرکز زیادی بر روی اشکال هندسی مانند صدف‌ها و ستاره‌ها می‌شود.

محبوب‌ترین گرایش‌های بازار شمع در سال 2021

 • شمع‌های سویا
 • شمع‌های شکل بدن
 • شمع‌های گیاهی
 • شمع‌های ستاره‌ای شکل
 • شمع‌های پیچی شکل
 • شمع‌های صدفی
 • شمع‌های شکل دست
 • شمع‌های کوارتز
 • شمع‌های سفالی

علاوه بر انواع مختلف بسته بندی شمع، برخی از کسب و کارها از لوازم جانبی شمع‌ها نیز برای جذاب‌تر کردن محصولات خود استفاده می‌کنند. برای مثال استفاده از سینی‌های چوبی و گلدان‌های آهنی یک گام زیبا برای شمع‌ها یک روش سنتی است که معمولاً برای اتاق ناهار خوری یا طاقچه‌ها استفاده می‌شدند. اگر شما از خلاقیت خود در بسته‌بندی و لوازم جانبی استفاده کنید، می‌توانید از دیگران متمایز شوید.

روند بازار شمع سازی و فروش بیشتر

نمایش دادن راه‌های مختلف استفاده از شمع‌ها در فضای خانه یا دفتر، این مشکل را حل می‌کند که چگونه یک شمع به افزایش جذابیت فضا کمک می‌کند. استفاده از بسته بندی شیشه‌ای زیبا برای محصولات شمع راه بسیار خوبی برای تقویت بازاریابی شما و تجمللاتی کردن محصولات شما است. شیشه نشانه تجمل و کیفیت در شمع است.

شمع‌های نذری مخصوص مراسمات خاص بیش از ¼ از سهم بازار شمع را در سال 2018 در اختیار داشتند و انتظار می‌رود شمع‌های استوانه ای موم عسل تا سال 2025 بیشترین سهم را داشته باشند. شمع‌های مراسمات اغلب گرد یا مربع هستند و از آن‌ها روی سینی یا کنار آینه استفاده می‌کنند. شمع‌های ستونی یا استوانه ای بلند و محکم هستند و ارتفاع آن‌ها متفاوت است. وجه مشترک بین شمع‌های مراسمات و شمع‌های استوانه ای موم عسل، توانایی آن‌ها در سوختن طولانی مدت است. واضح است که شمع‌هایی که عمر طولانی‌تری دارند برای مصرف‌کنندگان اولویت بالایی دارد.

ما در این مقاله چندین روش برای موفقیت در کسب و کار شمع پیشنهاد دادیم. بنابراین با به کار بردن خلاقیت در بسته بندی یا استفاده از ظروف شیشه‌ای جدید و یا استفاده از رایحه‌های جدید مانند چرم و لوندردر محصولات خود وهمچنین تلاش برای سفارشی کردن شمع‌هایتان می‌تواند کمک بزرگی به شما باشند.

ممکن است علاقمند به موضوعات زیر هم باشید

آموزش ساخت شمع محرم

آموزش ساخت انواع شمع محرم

شمع از دیرباز نه تنها برای روشنایی بلکه در مراسمات مختلف مانند تولد، عزاداری، کریسمس و … روشنایی بخش بوده است. اما فلسفه روشن کردن