ساخت جاشمعی با وسایل دور ریختنی

ساخت جاشمعی

استفاده از شمع مخصوصا در شب های زمستان آرامش بخش محیط خانه و روشنایی بخشی خاصی دارد. اما ایمن ترین روش برای روشن کردن شمع استفاده از آن در جاشمعی مناسب است. انواع مدل جاشمعی در بازار موجود می باشند اما شما می توانید با استفاده از وسایل دور ریختنی جاشمعی خاص و منحصر به فرد برای منزل خود بسازید.

بسیاری از ما، ‌شمع را تنها به عنوان یکی از عناصر تزئینی خانه به حساب می‌آوریم و برای اینکه تمامی زیبایی آن را داخل شمعدان یا به صورت مجموعه‌ای روی میز همواره به همان صورت داشته باشیم، ترجیح می‌دهیم هرگز آنها را روشن نکرده و به ظاهر زیبای خود شمع بسنده کنیم؛

در حالی که با روشن کردن شمع، هم نمای آن زیباتر خواهد شد و هم انرژی آتش در فضای خانه پراکنده شده و گرمی خاصی را به محیط می‌بخشد.

ساخت جاشمعی

شاید مدل های جالب ساخت جاشمعی با استفاده از قوطی و یا پوسته گردو بسیار زیبا و هیجان انگیز باشد اما باید این نکته را مد نظر داشته باشید که استفاده از جا شمعی های که با توجه به قدرت روشنایی شمع و گرما آن ممکن است آتش بگیرند به صلاح نیست و روش چندان ایمنی نمی باشد برای مثال پوست گردو در حین سوختن شمع و ایجاد حرارت آتش میگیرد و خود میسوزد.

ساخت جاشمعی با پوست گردو

ساخت جا شمعی با تنه درخت

یکی از بهترین جاشمعی ها استفاده از تنه درختان خشک شده و دور ریخته شده است. اگر تنه درختی را پیدا کردید حتما اجازه دهید کامل خشک شود و عاری از گونه زائد باشد بعد میتونید تنها با خالی کردن یک جا شمعی درون آن و یا حتی شکل دادن به آن استفاده کرد. اینگونه جاشمعی ها بسیار منحصر به فرد می باشند چرا که هیچ تنه درختی مشابه دیگری نیست و از اشکال مختلفی بدست می آیند.

ساخت جاشمعی با تنه درخت
ساخت جاشمعی مدل خرس با تنه درخت
ساخت جاشمعی با تنه درخت تزئینی

ساخت جاشمعی با استفاده از قوطی های شیشه ای

استفاده از جارهای شیشه ای مختلفی که در منزل هست تنها با استفاده از کمی تزئین و تغییرات می توانند جاشمعی های بسیار مناسب باشند.

ساخت جاشمعی در جار شیشه ای

با استفاده از یک چسب دو طرفه و کمی اکلیل می توانید جاشمعی بسیار زیبا داشته باشید.

ساخت جاشمعی با تزئین شیشه و اکلیل
ساخت جاشمعی با شیشه و کاموا

با نخ کنف می توانید انواع تزئین زیبا را داشته باشید.

ساخت جاشمعی با نخ کنف و شیشه
ساخت جاشمعی با شیشه و گلوله رنگی

تزئین با ترکیب شیشه و چوب

در این تزئین هم می توانید از چوب ساده استفاده کنید و یا هم از چوب های دارچین استفاده کنید.

ساخت جاشمعی با چوب و شیشه

ساخت و تزئین جاشمعی با سنگ

ساخت جاشمعی با سنگ

استفاده از برگ های درخت کاج در زمستان برای تزئین شیشه و استفاده از آن به عنوان جاشمعی بسیار مرسوم است.

ساخت جاشمعی با برگ درخت کاج

ساخت جاشمعی با استفاده از وسایل فلزی

قوطی های فلزی و مهره ها هم میتواند جاشمعی ها خاص و البته ایمن باشند استفاده از یک بطری فلزی و تزئین آن و یا رنگ کردن چند مهره فلزی بسیار زیبا استفاده کرد.

ساخت جاشمعی با میله فلزی

با استفاده از اسپری مشکی و رنگ کردن قوطی می توان جاشمعی زیبایی داشت.

ساخت جاشمعی با قوطی فلزی
ساخت جاشمعی با قوطی فلزی 2

اگرمیخواهید جاشمعی منحصر به فرد داشته باشید باید دست بکار شوید و خودتان آن را درست کنید اما جاشمعی‌های بسیار زیبایی وجود دارند که می توانید آنها را به راحتی از فروشگاه سارموم خریداری کنید.

همچنین می‌توانید انواع جاشمعی زیبا را از فروشگاه سارموم تهیه کنید.

ممکن است علاقمند به موضوعات زیر هم باشید

آموزش ساخت شمع محرم

آموزش ساخت انواع شمع محرم

شمع از دیرباز نه تنها برای روشنایی بلکه در مراسمات مختلف مانند تولد، عزاداری، کریسمس و … روشنایی بخش بوده است. اما فلسفه روشن کردن