شمع آرایی سفره عقد

شمع آرایی سفره عقد و تزئین آن یکی از سخت‌ترین کارها در آمادگی برای برگزاری جشن عقدکنان است. شمع به عنوان نماد روشنی و گرمابخش سفره عقد یکی از المان‌های مهم است.شمع آرایی مجالس عروسی هزینه خیلی زیادی برای عروس و داماد ندارد اما در زیبایی مراسم تأثیر بسیار زیادی دارد و باعث می شود عروسی بسیار رمانتیک، عاشقانه و شاعرانه دیده شود و زیبایی فیلم عروسی و عکس های شما دو چندان شود. به همین دلیل سارموم سعی کرده است در این مطلب مدل‌ها و ایده‌های مختلف برای شمع سفره عقد را به صورت اختصاصی بررسی کرده و در انتخاب شمع سفره عقد به شما کمک کند.

انواع شمع آرایی سفره عقد و عروسی

شمع آرایی سفره عقد 10

پس از اروپا کم کم کشورهای آسیایی از جمله ایران نیز از شمع آرایی در مراسم عروسی خود استفاده نمودند و امروزه مشاهده می شود که علاقه مندان به شمع آرایی مجالس عروسی بسیار زیاد شده و معمولاً بیشتر عروس و داماد ها از تشریفات مجالس عروسی تقاضای شمع آرایی دارند.  استفاده از انواع شمع های طرح دار و طبقاتی می تواند مراسم عروسی را بسیار جذاب و رمانتیک نماید. شمع آرایی به خصوص در سفره عقد و جایگاه عروس و داماد جلوه ویژه ای به مجلس می دهد.

شمع آرایی سفره عقد 11

شمع ها انواع مختلفی دارند و در سبک های مختلف ساده، مدرن، روستیک، بوهو و … مورد استفاده قرار می گیرند، از این رو می توانید آنها را داخل بطری های شیشه ای یا فانوس قرار دهید و یا اینکه به شیوه جدید و لوکس، درون شمعدان های طلایی مجلل، چند شاخه نقره ای و یا با قفس های طلایی تزیین کنید.

شمع آرایی سفره عقد 12

یکی از ایده‌های جالب برای تزیین سفره عقد استفاده از شمع‌های لیوانی ساده و گلبرگ‌های رنگی است. چیدن شمع‌ها به شکل قلب نیز یکی از بهترین و جذاب‌ترین شکل‌ها برای سفره عقد است.

شمع آرایی سفره عقد 13

استفاده از جاشمعی‌های مدرن و یا کلاسیک مانند گذشته یکی از ایده‌های امروزی و جالب برای استفاده از شمع آرایی در سفره عقد می باشد.

شمع آرایی سفره عقد 14

استفاده از شمع‌های ساده از گذشته تا کنون یکی از ایده‌های جالب برای تزیین سفره عقد بوده و هست. از گذشته تا کنون استفاده از شمع را در کنار نان که نماد برکت است و نبات که نماد شیرینی هست بسیار خوش یمن می‌دانند.

شمع آرایی در سفره عقد

در شکل زیر یک نمونه از سفره‌ی عقد مدرن را با هم می‌بینیم که بسیار شیک را با هم می‌بینیم که به سبک امروزی تزیین شده است و در آن از تمام المان‌های عروسی‌های مدرن استفاده شده است. در این سبک از مدل‌های مختلفی از شمع سفره عقد برای تزیین استفاده شده است.

شمع آرایی سفره عقد 16

شمعدان‌های شیک می‌توانند جشن عروسی شما را تشریفاتی و شیک جلوه دهند و تزیین سفره عقد شما را در ذهن‌ها ماندگار گرداند.

شمع آرایی سفره عقد 20
شمع آرایی سفره عقد 17

شمع‌های شناور یکی از المان‌هایی است که مدتها است به همراه گلبرگ‌های رنگی برای تزیین سفره عقد از آن‌ها استفاده می‌شود.

شمع آرایی

شمع‌های کوچک می‌توانند داخل زرورق و یا شمعدان‌های پیاله‌ای شکل مورد استفاده قرار گیرند و سفره عقد شما را زیبا کنند.

شمع آرایی سفره عقد 18

شمع آرایی میزهای مهمانان نیز جلوه خاصی به مراسم شما می دهند به همین دلیل استفاده از شمع با تزئینات مختلف بر روی میز میهمانان یا فضای باز مراسم بسیار جذاب است.

شمع آرایی میز مهمانان
شمع آرایی میز مهمانان عقد یا عروسی
شمع آرایی میز مهمانان عقد یا عروسی

ممکن است علاقمند به موضوعات زیر هم باشید

آموزش ساخت شمع محرم

آموزش ساخت انواع شمع محرم

شمع از دیرباز نه تنها برای روشنایی بلکه در مراسمات مختلف مانند تولد، عزاداری، کریسمس و … روشنایی بخش بوده است. اما فلسفه روشن کردن