چند روش زیبا و مبتکرانه برای استفاده از شیشه شمع

شیشه شمع

استفاده از شمع‌های زیبا در جارهای شیشه‌ای بسیار متداول است و طرفداران زیادی دارد چرا که شیشه شمع به جای قالب عمل کرده و براحتی می توانید با داشتن شمعی زیبا و حتی درب دار آن را اینترنتی خریداری کنید و از سلامت آن مطمئن باشید. بدون نیاز به جاشمعی در هر مکانی روشن کنید و البته برای طولانی مدت این شمع های زیبا روشنایی بخش فضا اطراف خود خواهند بود.

پاک کردن جارهای شیشه ای شمع

البته اگر شما هم مثل من هستید و عاشق این نوع شمع‌ها پس مطمئنا شیشه‌های بسیاری اطراف خود می‌بینید که بعد از روشن کردن تعدادی از آن‌ها تنها مقداری موم کف‌شان چسبیده و بدون مصرف باقی مانده اند. بهتر است دست به کار شوید. چند روش ساده برای پاک کردن موم ها و چند ایده خلاقانه برای استفاده مجدد از جارهای شیشه ای شمع ها به شما پیشنهاد می دهیم.

روش اول پاک کردن جار شیشه ای

آن ها را در فریزر قرار دهید تا موم خوب منجمد شود و بعد از در آوردن به راحتی با سیم یا شی نوک تیزی موم ها را می توان از روی شیشه جدا کرد.

برای از بین بردن باقی مانده موم، شیشه را به مدت 30 ثانیه در مایکروویو قرار دهید و سپس موم ذوب شده را با دستمال پاک کنید. شیشه ها و درب ها را با صابون ظرفشویی و آب گرم بشویید و کارتان تمام است.

روش دوم پاک کردن جار شیشه ای

به روش بن ماری شیشه را یا دورن ظرفی که آب آن روی شعله در حال حرارت دیدن است بگذارید یا بر روی آن قرار دهید موم با حرارت دوباره ذوب و آب میشود و میتوان در حین ذوب شدن با دستمال مرطوب یا دستمال کاغذی که درون شیشه می اندازید موم را دستمال به خود جذب کرده و تمیز می کند.

استفاده مجدد از شیشه شمع

همانطور که اکثر ما از انواع شیشه های مربا و خالی استفاده‌های مختلفی میکنیم از شیشه های شمع هم می‌توان دوباره استفاده کرد.

چند نمونه از کارهای خلاقانه و استفاده مجدد از این شیشه ها را با هم مرور می کنیم.

گلدان با شیشه استفاده شده و نخ کنف

استفاده از نخ کنف برای تزئینات مختلف مرسوم است؛ در اینجا نیز کاربرد بسیار راحتی دارد که با استفاده از آن می‌توان گلدان بسیار زیبایی ساخت.

استفاده از شیشه شمع به جای گلدان

استفاده از درب تزئینی

درب‌های ساده را می‌توان با شئی‌های تزئینی مختلف و چسب زدن به آن بسیار خاص و متنوع درست کرد. حتی رنگ کردن آن به شکل ساده جلوه متفاوتی به جار شیشه ای شما می‌دهد که کاملا منحصر بفرد و زیبا می باشد.

استفاده دوباره از شیشه شمع

استفاده از اکلیل برای تزئین

اکلیل یا زر بسیار مناسب تزئین شیشه‌های است که بعد از استفاده کیفیت خود را از دست داده و چندان شفاف نیستند.

استفاده تزئینی از شیشه شمع

استفاده های خلاقانه دیگر از شیشه شمع که قبلا استفاده شده است

استفاده مفید از شیشه شمع
گلدان با استفاه از شیشه شمع
استفاده کاری از شیشه شمع
استفاده از شیشه شمع که قبلا استفاده شده
شیشه شمع

ممکن است علاقمند به موضوعات زیر هم باشید

آموزش ساخت شمع محرم

آموزش ساخت انواع شمع محرم

شمع از دیرباز نه تنها برای روشنایی بلکه در مراسمات مختلف مانند تولد، عزاداری، کریسمس و … روشنایی بخش بوده است. اما فلسفه روشن کردن