در چه شرایطی و چرا شمع روشن می‌کنیم؟

سوخت شمع روشن

بیش از 5000 سال است که از شمع‌ روشن به عنوان منبع نور و برای روشن کردن جشن‌های بشر استفاده می‌شود، اما اطلاعات کمی در مورد منشا آن‌ها وجود دارد. اغلب نوشته شده است که اولین شمع‌ها توسط مصریان باستان ساخته شده‌اند که از چراغ‌های آتشفشانی یا مشعل‌هایی استفاده می‌کردند که با خیساندن هسته نی‌ها در چربی آب شده حیوانی ساخته شده بود.

اکثر پیشرفت‌هایی که بر شمع‌سازی معاصر تأثیر می‌گذارند در قرن نوزدهم رخ داده است. به عنوان مثال، موم پارافین در دهه 1850 پس از این‌که شیمیدانان آموختند چگونه ماده مومی شکل را به طور موثر از نفت جدا کرده و آن را تصفیه کنند، معرفی شد. پس از اختراع الکتریسیته و معرفی لامپ در سال 1879، شمع سازی شروع به کاهش کرد.

اگرچه امروزه روشن کردن شمع دیگر به دلیل منبع نور برای افراد نباشد اما محبوبیت و استفاده از آن‌ها همچنان در حال افزایش است: شمع‌ها نماد جشن، دلالت بر عشق، تسکین حواس، تعریف مراسم و تاکید بر سبک دکوراسیون منزل هستند. سوسو زدن ملایم نور شمع فضای آرامش بخشی ایجاد می کند و حس گرما را به آن اضافه می کند.

در اینجا 8 دلیل روشن کردن شمع آورده شده است.

تغییر محیط و فضا

شمع روشن 2

سوسو زدن نور شمع فضایی دوست داشتنی ایجاد می‌کند که به سادگی قابل تکرار نیست. روشن کردن چند شمع خوب در خانه شما واقعاً می‌تواند جلوه بیشتری بدهد و فضایی دنج و صمیمی ایجاد کند. اضافه کردن یک شمع در اینجا و آنجا باعث ایجاد حس لطافت و گرمی خاصی در اتاق شما می‌شود.

شمع روشن موم عسل به دلیل خواص تسکین دهنده و شفابخش خود شناخته شده است و اغلب توسط درمانگران مانند ماساژ برای ایجاد فضایی آرام در اتاق‌های درمانی استفاده می‌شود. روشن کردن شمع، سوسو زدن دوست داشتنی آن و درخشش ملایمی که ایجاد می‌کند، در آرامش و تسکین ذهن بسیار تاثیر دارد. دفعه بعد که یک روز پر استرس دارید آن را امتحان کنید: یک شمع روشن کنید، شعله آتش را تماشا کنید و فقط چند دقیقه نفس بکشید – حتی فقط 60 ثانیه می‌تواند تفاوت بزرگی ایجاد کند.

شمع‌های آروماتراپی می‌توانند به شما کمک کنند آرامش داشته باشید، احساس آرامش کنید، انرژی داشته باشید و به مغز شما کمک کند تا ذهنیت سازنده‌تری پیدا کند. شمع‌های اسطوخودوس به آرامش ذهن و رفع استرس کمک می‌کند. شمع‌های اکالیپتوس انرژی زا هستند و تمرکز را بهبود می بخشند. شمع‌های لیمو نیز انرژی‌زا هستند و می‌توانند اضطراب و افسردگی را تسکین دهند.

جشن‌های عاشقانه

شمع روشن برای داشتن فضایی عاشقانه

چه در حال روشن کردن شمع روی یک کیک باشید یا یک شام عاشقانه با نور شمع برای جشن گرفتن سالگرد خود با دیگران، شمع‌ها روشی فوق العاده برای جشن گرفتن جشن‌هایی مانند تولد، عروسی، سالگرد، فارغ التحصیلی، بازنشستگی و موارد دیگر هستند.

دکوراسیون

شمع‌ها روشی شیک برای افزودن رنگ به هر اتاقی هستند. استفاده از رنگ‌های ظریف به هر فضایی یک حس ملایم اضافه می‌کند. با استفاده از رنگ‌های روشن و جسورانه در سبک‌های مختلف هر اتاقی عالی به نظر می‌رسد. شمع‌های حمام فضایی شبیه آبگرم ایجاد می‌کنند، شمع‌های هفت چاکرا در سرتاسر اتاق نشیمن شما آن را دنج و آرام می کند (بسیار شاداب)، شمع هایی که در مرکز میز ناهارخوری شما قرار دارند، شام های عاشقانه با شمع را در دسترس شما قرار می دهند، و شمع های آشپزخانه فضایی را ایجاد می کند که در آن فضا ما اغلب جمع می شویم و می توانیم بوها را از بین ببریم. از شمع ها در فضای باز در پاسیو، ایوان، عرشه و در باغ خود استفاده کنید تا یک فضایی جادویی و غریب ایجاد کنید.

شمع ها به طور مستقیم با عنصر آتش، که برای فنگ شویی حیاتی است، مطابقت دارند. محیط و نور دو عنصر اساسی برای ایجاد فضای مناسب فنگ شویی هستند و یک دسته شمع روشن بهترین راه برای این مسیر است.

عطر

شمع های معطر راهی عالی برای اضافه کردن عطر و بوی فوق العاده به فضای شما و از بین بردن بوهای ناخوشایند هستند. طیف گسترده‌ای از شمع‌های معطر در تعدادی از انواع عطر برای خرید در دسترس هستند. در این میان می‌توانید از شمع موم عسل یا شمع سویا استفاده کنید که بدون رایحه اما با سوختی تمیز و ملایم هوا را تصفیه می‌کنند.

مدیتیشن و دعا

روشن کردن شمع در طول مدیتیشن یک راه فوق العاده برای حمایت از تمرین شما است. تمرین‌های تجسمی و تکنیک‌های تجلی بسیاری وجود دارد که شامل تمرکز بر روی شعله شمع سوزان در حین ارسال هدف فکری شما به جهان است. از شمع نیز در هنگام نماز استفاده می‌شود. قبلا در مورد مدیتیشن با شمع و شیوه های آن به طور مفصل صحبت کرده‌ایم.

سلامتی با سوزاندن شمع موم عسل

سوزاندن شمع می تواند برای سلامتی شما مفید باشد. شمع روشن موم عسل بخشی برای داشتن یک سبک زندگی سالم، مراقبت از خود و مراقبت از ذهن شماست. روشن کردن شمع‌ها می‌تواند فضای مناسبی را برای ایجاد آرامش و حس خوب فراهم کند. اگر زمانی احساس ترس و اضطراب می‌کنید، شمع روشن می‌تواند به کاهش اضطراب کمک کند. برخی از مزایای سلامتی بسیار مستقیم تاثیر گذار هستند مثلا درمان گوش درد با شمع باعث از بین بردن جرم گوش می‌شود.

همه شمع‌ها یکسان ساخته نمی شوند؛ برخی از شمع‌ها در واقع می‌توانند برای سلامتی شما مضر باشند. استفاده از مضرات شمع پارافین بسیار زیاد است.

بیان احساسات

درست مانند هرکسی سلیقه‌های متفاوتی در مد و موسیقی وجود دارد، هرکسی ترجیحات عطر خاصی دارد و هرکسی رایحه‌های متفاوتی را استشمام می‌کند. فردیت و شخصیت خود را با سوزاندن عطرهایی که دوست دارید به نمایش بگذارید. شمع روشن نشان دهنده احساسات کامل شماست.

ممکن است علاقمند به موضوعات زیر هم باشید

آموزش ساخت شمع محرم

آموزش ساخت انواع شمع محرم

شمع از دیرباز نه تنها برای روشنایی بلکه در مراسمات مختلف مانند تولد، عزاداری، کریسمس و … روشنایی بخش بوده است. اما فلسفه روشن کردن