مزایای شمع طبیعی در فنگشویی

شمع طبیعی مناسب مدیتیشن و یوگا

شمع طبیعی سرشار از انرژی مثبت است. در فنگشویی شمع جایگاه ویژه ای دارد و یکی از قدرتمندترین عناصر دکوراسیون خانه است. شمع نیرو و انرژی پاکسازی دارد. محیط خانه را گرم می کند و انرژی های منفی و استرس را از بین می برد.

استفاده از شمع در فنک شویی

شمع موم طبیعی غسل برای یوگا

علم فنگ شویی یک فلسفه باستانی چینی است و برای پیدا کردن چیدمان مناسب اشیا در ساختمان‌های مسکونی، تجاری، باغ و غیره استفاده می‌شود تا بهترین اثر را بر سلامتی، شادی، موفقیت، هماهنگی و به‌طور کلی انرژی مثبت  داشته باشد.

فنگ شویی بیانگر رابطه و تعادل بین پنج عنصرآتش، آب، زمین، چوب و فلز است و تعاملات بین این پنج عنصر را باعث به جریان انداختن انرژی مثبت یا منفی در فضا می‌داند. در فنگ شویی استفاده از شمع آن هم شمع طبیعی جایگاه ویژه‌ای دارد. شمع، به عنوان یکی از نمادهای معرف عنصر آتش است.

تصفیه هوا با شمع موم عسل

قبلا در مورد پاکسازی هوا با استفاده از روشن کردن شمع طبیعی موم عسل مطلب مفصلی نوشته‌ایم. روشن کردن شمع باعث از بین رفتن یون‌های منفی و تصفیه هوا می‌شود. شاید از این طریق است که روشن کردن شمع همواره باعث آرامش و هماهنگی در محیط زندگی ست و جریات مثبت محیط را به حرکت در می‌آورد.

در فنگشویی بهترین حالت زمانی است که هوای پاک در جریان باشد پس روشن کردن یک شمع طبیعی موم عسل علاوه بر روشنایی و گرما سبب تمیز شدن هوا و حس آرامش و سلامتی ست.

عناصر چهارگانه طبیعت در شمع طبیعی روشن

عالم خلقت اگه تجزیه شود به چهار عنصر آب، آتش ، باد و خاک تبدیل می‌شود. پس در دل این عناصر شعور الهی و راز زندگی نهفته است. شمعی که می‌سوزد چهار عنصر را این‌گونه با خود دارد:

 • مومی که ذوب می‌شود عنصر آب
 • دود شمع عنصر باد
 • موم شمع عنصر خاک
 • شعله شمع عنصر باد
 • فیتیله شمع عنصر چوب

اگر در زمان دعا کردن این چهار عنصر یکجا حضور داشته باشند؛ یعنی خلقتی کامل می‌شود و دعایی کامل که به شدت بر روا شدن حاجت و برآورده شدن دعا موثر است. به همین دلیل در محراب‌ها و مکان‌های مقدس برای دعا کردن شمع طبیعی روشن می‌کنند یا بروی کیک تولد شمع قرار می‌دهند یا در زمان مدیتیشن شمع روشن می‌کنند و …

بهترین نقاط قرار دادن شمع در منزل

شمع طبیعی در فنگشویی

بهترین مناطق فنگ شویی برای قرار دادن شمع‌ها جنوب، جنوب غربی، شمال شرقی و مرکز نقشه باگوا است.

نقشه باگوا چیست؟ از لحاظ لغوی در چینی باگوا به معنای هشت جهت است. نقشه باگوا با استفاده از سه جنبه خاص زندگی یعنی ثروت،عشق و سلامتی تعیین می‌شود. در این تکنیک اساسی فنگ شویی به شما کمک می‌کند تا تصمیمی بگیرید اشیا را در کدام قسمت از منزل یا اتاق خود قرار دهید تا انرژی مثبت بیشتری جذب کند.

معنایی مناطق باگوا در فلسفه فنگشویی

به هر بخش قطب نما یک عنصر و یک رنگ اختصاص داده شده است. اگرچه عناصر فقط می توانند انرژی chi را فعال کنند ، اما هدف آگاهانه با رنگ اختصاص داده شده صحیح تقویت می شود. شما می خواهید به خاطر داشته باشید که بخشهای خاصی از فنگ شویی وجود دارد که می توانید از آنها یک عنصر آتش استفاده کنید. این بخشها بر مناطق مختلف زندگی شما و خانواده شما حاکم هستند. اینکه در زندگی یک تا سه حوزه‌ای را شناسایی کنید که به بیشترین توجه نیاز دارند. سعی نکنید همه زمینه‌ها را یک باره کار کنید. برای تقویت انرژی یا بهبود جریان در آن مناطق، پیشنهادات فنگ شویی را در آن منطقه خاص بگنجانید.

بخش جنوب شرقی

سوختن یک شمع قرمز باعث تحقق اقبال ثروت خواهد شد. از دیگر رنگ های فنگ شویی که با ثروت همراه است می توان به طلایی و بنفش اشاره کرد. غالباً این تمایل برای مردم وجود دارد که اگر یک شمع موجب تحریک ثروت یا فراوانی می شود ، تعداد بیشتری شمع، نعمت بیشتری به آنها می رساند. در اینجا از یک شمع برای فعال کردن انرژی chi ثروتمند برای افزایش ثروت مانند دارایی و درآمد ناشی از کار استفاده کنید.

بخش جنوب

بخش جنوب توسط عنصر آتش اداره می شود. قرار دادن شمع های قرمز در این منطقه باعث فعال شدن عنصر آتش می شود. بخش جنوب همچنین شهرت و شناخت و همچنین مناطق ثروتمند زندگی شما را اداره می کند.اما از استفاده بیش از حد و شمع های بزرگ در این منطقه خودداری کنید.

جنوب غربی

اگر احساس می کنید زندگی عاطفی شما دچار رنج و مشکل است یا عملاً وجود ندارد ، بنابراین پیشنهاد می کنیم که با انرژی آتش آن را تقویت کنید.  وقتی در این بخش یک شمع قرمز قرار داده و برای مدتی سوزانده می شود ،  انرژی یانگِ بخش جنوب غربی حاکم را فعال خواهد کرد.

پس از شمع های کوچک در قسمت جنوب غربی  اتاق خواب برای روابط عاطفی با همسرتون در فنگ شویی بهره ببرید

برای مناطق مختلف چه رنگ شمعی بکار ببریم؟

 • ضلع شرقی با شمع های رنگ سبز که نماد زندگی و جوانه هستند.
 • ضلع جنوب شرقی: شمع طبیعی به رنگ آبی ، قرمز و بنفش
 • ضلع جنوبی: شمع موم عسل رنگ قرمز ، صورتی ، شرابی و هلو جنوب غربی: قرمز ، صورتی و سفید
 • ضلع غربی: خاکستری ، نقره ای سفید و طلایی
 • ضلع شمال غربی: سفید ، خاکستری و سیاه
 • ضلع شمالی: آبی و سیاه
 • ضلعشمال شرقی: آبی ، سبز ، آبی و سیاه
 • مرکز خانه: زرد ، قهوه ای وقرمز

مزایای شمع مومی در فنگ شویی

استفاده از عنصر آتش برای فعال کردن مناطق خاصی در خانه فنگ شویی بسیار حیاتی است. انتخاب شمع یکی از ساده ترین راه ها برای تحقق این امر است شمع قدرت و نشاط عنصر آتش در فنگ شویی را به ارمغان می آورد.

عالم خلقت اگه تجزیه شود به چهار عنصر آب ، آتش ، باد و خاک تبدیل میشود ، پس در دل این عناصر شعور الهی و راز زندگی نهفته است. اگر در زمان دعا کردن این چهار عنصر یکجا حضور داشته باشند یعنی خلقتی کامل پس میشود دعایی کامل که به شدت بر روا شدن حاجت و براورده شدن دعا موثر است.شمعی که میسوزد چهار عنصر را اینگونه با خود دارد ، موم شمع عنصر خاک است ، شعله شمع عنصر آتش است ، دود عنصر باد است و مومی که ذوب میشود عنصر اب است.

حالا یک شمع روشن کنید و سبکی و آرامش را در بدن و ذهن خود احساس کنید. هیچ وقت شمعی را بدون نیت روشن نکنید و برای خاموش کردن شمع آن را فوت نکنید چرا که خود فوت کردن جز عناصر اربعه است و نباید یک نیرو رو برابر نیرو دیگر قرار داد.

ممکن است علاقمند به موضوعات زیر هم باشید

آموزش ساخت شمع محرم

آموزش ساخت انواع شمع محرم

شمع از دیرباز نه تنها برای روشنایی بلکه در مراسمات مختلف مانند تولد، عزاداری، کریسمس و … روشنایی بخش بوده است. اما فلسفه روشن کردن