بهترین شمع مجلسی برای مراسمات و تشریفات با توجه به رنگ آن

شمع مجلسی

شمع نمادی از نور خورشید، گرمی و محبت، نیکی و شادی و همچنین روشنایی معنوی می‌باشد. استفاده از شمع در مراسم و تشریفات می‌تواند زیبایی خاصی به این مراسم بدهد و صمیمیت فضا را افزایش دهد. با توجه به رشد صنعت شمع سازی در سال‌های اخیر، استفاده از شمع در انواع مراسم و تشریفات نیز رایج شده است. شمع یکی از مناسب‌ترین و شیک‌ترین وسیله‌های تزئینی است که در بسیاری از جشن‌ها و مراسم کاربرد دارد. بهره بردن از شمع مجلسی مناسب برای مراسم و تشریفات بسیار مهم است که با توجه به نوع و رنگ آن، باید شمع مجلسی مناسبی را انتخاب کرد. قبلا به طور مفصل در مورد شمع آرایی سفره عقد ، کافه و رستوران و انواع مختلف دیگر شمع آرایی صحبت کرده ایم. امروز قصد داریم در مورد مراسمات مختلف با توجه به رنگ شمع ها بیشتر صحبت کنیم.

فلسفه رنگ شمع ها

هر رنگی، خواص و ویژگی‌های منحصر به فرد خود را دارد و تاثیر رنگ‌ها از نظر روانشناسی در انتخاب شمع هم بی‌تاثیر نیست. بنابراین باید شمعی با رنگ مناسب برای مراسم استفاده کرد. پس بهتر است با خواصی که هر رنگ شمع دارد آشنا شویم.

شمع قرمز

قرمز سنبلی از عشق و شور و هیجان، شجاعت و قدرت است. این رنگ تاثیر زیادی بر عشق ورزی دارد و اغلب در مراسم شاد و رمانتیک استفاده می‌شود.

شمع سفید

شمع مجلسی سفید

رنگ سفید نماد سادگی، شفافیت، شفا بخشی، بی گناهی و خلوص است. استفاده از شمع مجلسی سفید رنگ، می‌تواند باعث ایجاد آرامش در فضا شود.

شمع آبی

آبی یکی از رنگ‌های سرد است و آرامش محیط را افزایش می‌دهد. رنگ آبی نماد اعتماد، خلاقیت و درک معنوی است.

شمع سیاه

شمع مجلسی مشکی یا سیاه

سیاه سنبل نیرومندی قدرت می‌باشد و بیشتر نشان دهنده غم و اندوه است. رنگ سیاه قدرتمندترین رنگ است. این رنگ، انرژی‌های منفی را جذب و مختل می‌کند.

شمع سبز

رنگ سبز شفابخش است، باعث رشد و خوشبختی می‌شود و همچنین باعث ایجاد آرامش می‌شود. شمع سبز بر قلب تأثیر بسیار خوبی دارد. این رنگ نماد امید و آزادی، رشد و توسعه است.

شمع زرد

زرد نماد عزت نفس، شجاعت و جاه طلبی است و سنبل معنویت می‌باشد. شمع زرد باعث تقویت رویابینی می‌شود.

بهترین شمع مجلسی مراسم عروسی

تزئین مراسم عروسی با استفاده از شمع، زیبایی آن‌را چند برابر می‌کند و فضا را شیک و رمانتیک‌تر می‌کند. از ابتدای تاریخ و در بسیاری از کشورهای دنیا، بیشترین رنگی که در مراسم عروسی استفاده می‌شود، رنگ سفید است.

شمع مناسب جشن تولد

با توجه به شاد بودن جشن تولد باید از رنگ‌هایی استفاده کرد که سرشار از شادی و نشاط باشند و شور و هیجان آن‌را افزایش دهند. شمع‌های صورتی، بنفش و قرمز می‌توانند بهترین گزینه برای جشن تولد باشند. همچنین، با توجه به اینکه رنگ سبز نماد رشد و ترقی است می‌تواند به عنوان آرزویی برای پیشرفت فرد باشد.

تزئین سفره هفت سین با شمع مجلسی

از جمله وسیله‌هایی که نباید در سفره هفت سین از یاد بروند، شمع می‌باشد. با انتخاب شمع مجلسی مناسب، می‌توان زیبایی سفره هفت سین را چند برابر گرد و شادی و صمیمیت فضا را افرایش داد. تا جایی که می‌توان باید از رنگ‌های شاد و زیبا در نوروز استفاده کرد که بهترین آن‌ها می‌تواند سبز و سفید و قرمز باشد.

استفاده از شمع در شب یلدا

رنگ مخصوص شب یلدا، قرمز و سبز می‌باشد، بنابراین شمع‌های قرمز و سبز در انواع شکل‌ها می‌توانند مناسب باشند.

 بهترین شمع برای سالگرد ازدواج

شمع مجلسی سالگرد ازدواج

همانطور که اشاره شد، قرمز نماد عشق است و تاثیر زیادی بر عشق ورزی دارد بنابراین شمع قرمز حتما باید در چنین مراسمی استفاده شود. شمع‌های وارمر برای این جشن‌های رمانتیک بهترین گزینه هستند.

شمع مجلسی مناسب مراسم ختم

اغلب از شمع‌های سیاه و سفید در مراسم مذهبی و ختم استفاده می‌شود. با توجه به اینکه رنگ زرد نماد معنویت است، شمع زرد زنگ نیز می‌تواند برای چنین مراسمی مناسب باشد. علاوه بر رنگ، نوع شمع نیز برای مراسم ختم مهم می‌باشد که بهترین نوعی که می‌توان استفاده کرد، شمع استوانه‌ای و مخروطی می‌باشد. از شمع وارمر نیز در مراسم مذهبی  و مجلس ختم استفاده می‌کنند.

ممکن است علاقمند به موضوعات زیر هم باشید

آموزش ساخت شمع محرم

آموزش ساخت انواع شمع محرم

شمع از دیرباز نه تنها برای روشنایی بلکه در مراسمات مختلف مانند تولد، عزاداری، کریسمس و … روشنایی بخش بوده است. اما فلسفه روشن کردن